SIK SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

JAPON HASAN Teknik Servisi ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevapları burada.

0342 3367905 ve 0342 3367906 nolu telefonları arayarak isim-telefon-adres bilgilerinizi vermeniz halinde yaklaşık 24 saat içinde ürünlerinizin montajı yapılacaktır. Montaj kaydı açtırmadan önce mermer tezgahınızın uygun ölçülerde kesilmiş olması, ürünlerin çalışması için gerekli olan prizlerin ve gaz hortumlarının hazır olması gereklidir.

0342 3367905 ve 0342 3367906 nolu telefonları arayarak isim-telefon-adres bilgilerinizi vermeniz ve ürünle ilgili arızayı belirtmeniz halinde yaklaşık 24 saat içinde yetkili teknisyenlerimiz arızayı giderecektir.

Yeni alınan ve ilk defa montaj yapılacak ürünler için montaj ücreti alınmaz.

Montaj tarihinden başlayarak 2 yıldır. Bu nedenle montajda imzalanıp tarih atılmış seri nosu yazılı garanti belgenizi kaybetmemeniz önemlidir.

Ürünlerimiz doğalgaz uyumlu şekilde satılmaktadır. Ocağınız ankastre ise; gaz girişi ve enjektörler ilk montaj esnasında ücretsiz değişmektedir. Eğer ürününüz setüstü ocaksa ücretli değişim yapılacaktır. Montaj sonrası talep edilen değişimlerde ücretlidir.

Kullanım hatasından kaynaklanmayan arızalar ve üretim hataları 2 yıl boyunca garanti kapsamındadır. Ancak arıza sebebinin kullanıcının dikkatsiz/kötü kullanımı sonucu olduğu anlaşılırsa servis ücreti ve kullanılacak parçaların ücreti talep edilecektir. Ücret talep etmemize sebep olan en belirgin arıza nedeni yemek, çorba, süt, su vb. taşma nedeniyle ocaklarda meydana gelen arızalardır.

Ocak/Fırın camınızda bir üretim hatası var ise ilk kullanımda ortaya çıkmaktadır. Ancak üretici firma müşteri memnuniyeti için montaj günü dahil 30 günlük garanti süresi vermekte ve ücretsiz değişmektedir. 30 gün sonrası olası cam kırılması nedeniyle değişimler ücretli yapılacaktır.

Karbon filtre; ağırlıklı olarak karbon parçalarından oluşur. Davlumbaz ve aspiratörlerin motor kulaklarına içten takılır.

Günümüz mimarisinde birçok evde artık baca sistemi kullanılmamaktadır. Bu nedenle ocak kullanımı sırasında ortaya çıkan kokuları engellemek, su buharıyla karışan yağ zerreleri vb. karışımları yaşam ortamına yayılmasını engellemek, davlumbaz motorunun performansını korumak ve garanti kapsamı dışına çıkmaması için kullanılmalıdır.

Ürününüze uygun gerçekten karbon içeren filtre servis teknisyeni tarafından montaj esnasında size ücret karşılığında sunulacaktır. Karbon filtrelerinizi kullanım yoğunluğunuza göre 1 ila 2 yıl içinde değiştirmeniz gerekmektedir.

Fırın, cam, inox, emaye, alüminyum filtreler vb. yüzeyler için en uygun temizlik ürünlerini yetkili servisimizde uygun fiyatlarla satılmaktadır. Onaylı bu temizlik ürünlerinin kullanımı ürünlerinizin hızla ve hijyenik şekilde temizleyecek, renk atması vb. şikayetleri engelleyecektir.

0342 3367905 ve 0342 3367906 nolu telefonları arayarak isim-telefon-adres bilgilerinizi vermeniz halinde yaklaşık 24 saat içinde ürünlerinizin demonte/montajı uygun ücretle profesyonel teknisyenlerimiz tarafından yapılacaktır.


MARKALARIMIZ

JAPON HASAN
JAPON HASAN
JAPON HASAN